Gjyshinca kundër VV-së, përkrahë opozitën për hetimin rreth rezervave shtetërore

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Gazmend Gjyshinca, ka dalë kundër Lëvizjes Vetëvendosje sa i përket themelimit të…

Vazhdojnë përplasjet: Opozita unike për komisionin hetimor për rezervat shtetërore, VV-ja e kundërshton

Pozita dhe opozita nuk po gjejnë gjuhë të përbashkët as për themelimin e komisionit hetimor parlamentar…

Kurti: Nëse shkojmë në zgjedhje, zhduket opozita

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nëse shkohet në zgjedhje, atëherë zhduket opozita.  Kështu tha…

Rrahmani demanton Haxhiun, konfirmon qëndrimin e deputetëve kundër Kodit Civil

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani, ka thënë se Qeveria e Kosovës doli jashtë programit të…

Mos pjesëmarrja në seancën për tekstet shkollore, VV: Nuk marrim pjesë në diskutimet ku ka cilësime si dështim i Qeverisë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ardian Gola në një konferencë për media ka treguar disa nga arsyet…

Deputeti i VV-së për rastin e MINT: Duhet transparencë për çdo cent të qytetarit

Deputeti i LVV-së, Eman Rrahmani, ka folur për skandalin e fundit të Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë…

Qëndron Kastrati i ngrit padi Kadri Rahimajt të VV-së, kjo është arsyeja

Ish-kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka ushtruar kallëzim penal në Prokurorinë Themelore në Gjilan,…

PDK me aksion simbolik para Qeverisë, në emër të VV-së hap konkurs për diler të drogës

Partia Demokratike e Kosovës (PDK)përmes një aksioni simbolik ka reaguar përsëri për Aferën “Droga”, ku ishte…

Gjykata në Tiranë vendos për Besnik Mujecin dhe të tjerët

Gjykata penale e Tiranës cakton burg pa afat për 5 të arrestuarit e operacionit antidrogë, ku…

Dy kredi, shtëpi e banesë: Kjo është pasuria e Mujecit të VV-së

Besnik Mujeci, asamblisti dhe aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje që u arrestua dje pasi u kap me…