871 raste të reja me koronavirus në Kosovë

871 raste me COVID-19 janë regjistruar të enjten në Kosovë nga 2376 testime.

Ministria e Shëndetësisë, ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë shëruar 341 persona dhe janë vaksinuar 253 persona.

Ndryshe, sipas Ministrisë së Shëndetësisë se shkalla e rasteve pozitive të enjten është 36.65 për qind.