270 raste aktive me koronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se…

Kurti: S’do lejojmë ‘Serbi të dytë’ në Kosovë, si në Bosnje – Asociacioni është i papranueshëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u zotua se s’do lejojë një ‘Serbi të dytë’ në Kosovë…

Kurti – Lajçak: Qeveria është e angazhuar për dialog parimor, si dhe zbatimin e udhërrëfyesit të energjisë

Kryeministri Albin Kurti priti në takim emisarin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak. Siç…

Trusti ka marrë tatëpjetën, kontribuesëve po u ‘avullohen’ kursimet pensionale

Trusti ka marrë tatëpjetën. Vlera e aksioneve të Trustit aktualisht ka rënë në 1.603309 €, përderisa…

35 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se 35 raste të reja me COVID-19 janë shënuar brenda 24…

Presidentja Osmani nga Singapori: Një fillim i shkëlqyeshëm i vizitës, konfirmohet gatishmëria për bashkëpunim

Presidentja Vjosa Osmani ka dhënë detaje për vizitën e saj në Singapor. Presidentja atje u prit…

Lajcak sot në Kosovë

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian (EUSR) për Dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit…

Moti me diell, pasdite shi e bubullima

Kosova do të vazhdoj të jetë nën ndikimin e masave të nxehta të ajrit. Si rrjedhojë…

Për një javë u dyfishuan rastet me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se deri dje janë 213 raste aktive…

49 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të shtunën se nga 346 testime, 49 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me…