Kurti thotë se Serbia kërkon tensione sepse s’i konvenon normaliteti: Kërkojmë lirimin e menjëhershëm dhe të pakusht të Jankoviqit

Në konferencën për media pas mbledhjes së Qeverisë, Kryeministri Kurti tha se Serbia po kërkon tensione…

MPB: Serbia ka ndaluar 10 pjesëtarë të Policisë së Kosovës, pesë prej tyre i ka liruar

Ministria e Punëve të Brendshme të Kosovës, ka njoftuar se 10 pjesëtarë të Policisë së Kosovës…

Pas orëve të gjata të maltretimit, lirohen kosovarët e ndaluar në kufirin Serbi-Kroaci

Mbi 300 qytetarë të Kosovës që  kishin mbetur të bllokuar në pikën kufitare Serbi-Kroaci, tashmë janë…

Kurti: Ndalimi i kosovarëve në Serbi, shkelje e rëndë e të drejtave të njeriut

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka cilësuar si “shkelje të rëndë të të drejtave të…

Kosova u bën thirrje qytetarëve të saj të shmangin “me çdo kusht” kalimin nëpër Serbi

Autoritetet në Kosovë u kanë bërë thirrje qytetarëve që janë duke udhëtuar që të shmangin “me…

Sot ditë zie në Kosovë, në kujtim të të gjitha grave të vrara

Presidentja Vjosa Osmani ka shpallur të mërkurën ditë zie shtetërore në Kosovë, në kujtim të të…

Kurti: Me Kosovën, Këshilli i Evropës fiton një demokraci të re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi Kosova ka kaluar edhe një pengesë drejt anëtarësimit…

Osmani: Zëri i europianëve u dëgjua, faleminderit të gjithëve

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se me votimin e Asamblesë Parlamentare të…

Asambleja i thotë po anëtarësimit të Kosovës në KiE

Asambleja Parlamentare ka votuar PRO, Kosova drejt anëtarësimit në Këshillin e Europës. Paraprakisht, Asambleja i hodhi…

Dorëzohet Daçiq: Asambleja Parlamentare e KiE pritet ta miratojë pranimin e Kosovës

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës,…