Koronavirusi “prek” edhe super përballjen në Ligën e Kampionëve

Të gjitha ngjarjet në Bavari për gjatë katër javëve të ardhshme pritet të zhvillohen me dyer…

Në ‘Fadil Vokrri’, Kosova synon fitore kundër Sllovenisë

Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave ka zhvilluar dje stërvitjen e fundit para ndeshjes së…

Koronvirusi, Premierliga do të vazhdojë me dyert e mbyllura për tifozët

Premierliga pritet të jetë kampionati  tjetër i futbollit që do të afektohet nga koronavirusi. Deri më…

Njëmijë ndeshje të zhvilluara, Ronaldo: Jam shumë krenar

Cristiano Ronaldo e ka zhvilluar ndeshjen e 1.000 në karrierën profesionale si futbollist dhe është shprehur…

Muriqi shumë afër gjigantit italian – zbulohet çmimi për kosovarin

Ofertat në drejtim të Vedat Muriqit nuk kanë të ndalur. Është skuadra e Lazios që po…

Challandes: Interesante të luash ndaj skuadrave si Greqia dhe Sllovenia

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, duke folur për shortin e Nations League, ka thënë se ky…

Fillon shitja e biletave për ndeshjen Maqedoni e Veriut – Kosova

Ka filluar edhe zyrtarisht shitja e biletave për përballjen në mes të Përfaqësueses së Maqedonisë së…

Griezmann humbi njërin prej rasteve më të mira në ‘el Clasico’

Real Madridi e fitoi derbin e madh ndaj Barcelonës (2-0) në përballjen e të dielës mbrëma…

Real Madridi fiton El Clasicon fantastik ndaj Barcës dhe rimerr kreun e La Ligas

Real Madridi e ka mposhtur Barcelonën në El Clasicon që u zhvillua në kuadër të javës…

Klopp flet pas humbjes së parë të Liverpoolit në këtë sezon

Klubi anglez Liverpool, ka pësuar humbje e parë pas 44 ndeshjeve dhe 18 fitoreve radhazi në…