Dy të vdekur dhe 1562 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se të mërkurën janë regjistruar dy raste të vdekjes nga COVID-19 në Kosovë.

E nga testimi i 4.210 mostrave, 1.562 prej tyre kanë rezultuar pozitivë.

Gjatë kësaj periudhe, janë shëruar 1.186 persona.

Numri i rasteve aktive është 10.288.