Sunny Hill Festival

Hotoskopi 24 korrik 2022

Dashi

Sot  është koha e duhur për të rikthyer gëzimin në jetën tuaj, për t’u çlodhur, për të kaluar një kohë të mirë dhe për të bërë ndryshime të këndshme.  Ju pretendoni qëllime madhështore dhe aleatët tuaj në këtë janë miqtë tuaj, të cilët do t’ju qëndrojnë pranë në çdo veprim dhe përpjekje.

Nëse jeni beqarë, mund të ngopeni me telefonata, mesazhe dhe flirtime. Nëse jeni të përkushtuar, sot do të keni mundësi të pafundme me partnerin për të kaluar një kohë të mirë së bashku. Thuaju po daljeve argëtuese.

Ambiciet dhe synimet e karrierës janë përmbushur sot, kryesisht falë bashkëpunimit të balancuar. Në planin financiar do keni zgjidhje për një problem të së shkuarës.

Demi

Sot të dielën duhet të shmangni prirjen tuaj për kërkesa të tepruara dhe dogmatizëm. Ka ardhur koha për të nxjerrë në sipërfaqe anën e qëndrueshme të personalitetit tuaj me këmbëngulje dhe durim dhe nëse shmangni kokëfortësinë e kotë, arrini të përmirësoni marrëdhëniet tuaja ndërpersonale përmes shoqërimit.

Nëse jeni beqarë, përballeni me personin që dëshironi, me pjekuri dhe për më tepër përpiqeni bazuar në logjikë, të afroheni. Nëse jeni të fejuar, gjysma juaj tjetër i kupton ndjenjat tuaja të vërteta të thella, pasi me veprimet tuaja dëshmoni ndershmërinë dhe dashurinë tuaj.

Në karrierën tuaj, ndershmëria dhe efikasiteti juaj njihen.

Binjakët

Keni vetëbesim, potencial dhe guxim, por duhet të shmangni arrogancën dhe rrezikun. Komunikoni dhe shoqëroheni dhe me siguri do të merrni gëzim, përmes marrëdhënieve dhe kontakteve ndërpersonale.

Nëse jeni beqarë do e kuptoni se sot mund të arrini çdo qëllim romantik, sidomos nëse e pretendoni me vrull.  Nëse jeni të fejuar, përgatituni për momente të nxehta sensuale me gjysmën tjetër.

Ju jepni të gjithë energjinë tuaj për të punuar dhe kështu arrini qëllimet. Në planin financiar do bëni gabime në menaxhim, kryesisht për shkak të shpërdorimeve të paarsyeshme.

Gaforrja

Prandaj, përpiquni të mos ndani sekretet tuaja dhe sukseset tuaja personale. Intuita dhe mprehtësia juaj janë aleatët tuaj sot, në çdo vendim dhe komunikim.

Nëse jeni beqarë, duhet të shmangni utopitë, idealizimet dhe iluzionet, përballë personit që ju intereson, sepse do të vijnë zhgënjimet, për shkak të pritshmërive të mëdha.  Nëse jeni të fejuar, mos u përfshini në histori të pasme, sepse do të jeni në rrezik zbulimesh të rrezikshme.

Sot mund të ndiheni paksa të lodhur dhe të refuzoni të punoni me shpejtësi, gjë që do t’ju sjellë prapambetje në ditët në vijim. Në planin financiar zhvillimet do jenë vetëm pozitive për ju.

Virgjëresha

Sot do të mund të fitosh interesin e rrethit tënd shoqëror dhe mbi të gjitha respektin e tyre, pasi ky qëndrim yt me këmbë në tokë dhe i pjekur do të përmirësojë shumë imazhin dhe statusin tënd shoqëror. Megjithatë, ju dëshironi të pranoheni, vetëm nga ata që ju duan vërtet, që të mos bëni kontakte shoqërore të pakuptimta.

Nëse jeni të fejuar, do të keni sukses dhe do të hidhni një hap të madh me gjysmën tjetër dhe do të vendosni një themel të fortë për marrëdhënien tuaj.  Nëse jeni beqar, thuani jo sot kontakteve seksuale joserioze dhe flirteve joserioze. Ajo që ju nevojitet është një fillim thelbësor emocional.

Në punë, suksesi është i sigurt sot. Megjithatë, disa çështje të pazgjidhura do t’ju stresojnë financiarisht.

Peshorja

Jeni kokëfortë, optimistë, të shoqërueshëm dhe entuziast, por duhet të kufizoni prirjen tuaj për thashetheme dhe grindje pa ndonjë arsye të vërtetë. Në përgjithësi, dita e sotme do t’ju sjellë shumë fytyra në krah, me të cilat do të kaloni shumë mirë.

Nëse jeni beqarë, vjen një flirtim apo një njohje e re, me një person që mund t’ju bëjë të kaloni shumë mirë, qoftë edhe përmes mesazheve apo telefonatave. Nëse jeni të lidhur, duhet të frenoni durimin dhe nervat tuaja.

Sot do të përballeni me disa sfida në karrierën tuaj dhe duhet të ruani gjakftohtësinë. Financiarisht, mobilizoni vetëpërmbajtjen dhe përgjegjësinë në shpenzimet që bëni.

Akrepi

Maskat do të bien dhe ju do të kuptoni se jo të gjithë e meritojnë dashurinë dhe besimin tuaj. Për këtë arsye do të keni dyshime në marrëdhëniet ndërpersonale, bisedat dhe shoqërimet. Sigurohuni që të keni pranë vetes njerëz, të cilëve ju besoni vërtet dhe jeni të sigurt që nuk do t’ju tradhtojnë kurrë,

Nëse jeni beqarë, ndaloni flirtet e pakuptimta dhe sipërfaqësore dhe merrni mprehtësinë tuaj, e cila do t’ju tregojë saktësisht se si duhet të lëvizni drejt personit që ju intereson. Nëse jeni të fejuar shijoni përkushtimin e gjysmës tjetër, por edhe momentet sensuale me të.

Për shkak të instinktit tuaj të fortë, do të arrini një qëllim të madh, në fushën e punës.

Shigjetari

Sot është e diel, i dashur Shigjetar, ju karakterizon sharmi dhe jeni vërtet i papërmbajtshëm. Dita e sotme do të sjellë shumë mundësi për momente pushimi, relaksi dhe shoqërimi, megjithatë tendenca juaj për të qenë të ngadaltë në marrjen e vendimeve dhe për të hequr dorë nga përgjegjësitë do t’ju sjellë pasoja negative në ndërveprimet tuaja ndërpersonale.

Nëse jeni beqarë, flirtoni pa pushim dhe madje ka mundësi që t’ju afrohet një person që do të arrijë t’ju magjepsë me shikim të parë. Nëse jeni të fejuar, shijoni momente të lumtura, plot pasion dhe momente të mira me gjysmën tjetër dhe marrëdhënia juaj ringjallet.

Sot do të mjaftojnë gabimet tuaja në karrierë dhe para, nëse nuk e kufizoni prirjen tuaj për të qenë të pavendosur.

Bricjapi

I dashur Bricjap, sot të dielën ajo që do të monopolizojë interesin tuaj janë detyrimet dhe të pazgjidhura të përditshmërisë suaj, si dhe disa çështje praktike! Do të kuptoni se nuk ka kohë për të humbur dhe duhet të qëndroni të fokusuar dhe të vendosur! Një ditë ideale për ndryshime spektakolare në pamjen tuaj.

Nëse jeni të fejuar, jeni të distancuar sot dhe partneri juaj është i zhgënjyer. Mos humbisni mundësitë për momente të bukura dhe sensuale me të. Nëse jeni beqarë, sot ka shumë gjasa dashuria në vendin e punës.

Mendja juaj e zgjuar dhe praktike do t’ju sjellë sukses profesional. Sot do ketë shpenzime për njerëzit tuaj.

Ujori

Miku Ujor, këtë të diel do të keni gjithë vëmendjen e atyre që ju rrethojnë. Megjithatë, nëse dikush nuk ju kushton vëmendjen e mjaftueshme, ju bëheni tepër të prekshëm dhe inatçinj.  Ju mund të keni një tendencë për të dramatizuar situata të caktuara dhe për të shprehur ndjenjat tuaja me ekzagjerim.  Nëse jeni beqarë do ndiheni plotësisht të kërkuar sot, pasi shumë persona ju pretendojnë dhe duan t’ju pushtojnë. Nëse jeni të fejuar,  po shijoni sot, pasion dashuroni dhe momente të zjarrta emocionale me gjysmën tjetër.

Disa situata në sektorin e punës po përmirësohen, kryesisht për shkak të kreativitetit tuaj të shtuar. Në planin financiar mos u trego kaq bujar me të tjerët.

Peshqit

Sot të dielën, të dashur Peshq, do të gjeni përsëri veten, atë që duam shumë. Nevoja juaj për lidhje emocionale me shtëpinë dhe familjen forcohet dhe ju menaxhoni dhe normalizoni marrëdhëniet tuaja familjare, të cilat janë kaq të rëndësishme për ju. Në përgjithësi, situata emocionale me njerëzit tuaj do të bëhet më e fortë dhe kjo do t’ju kënaqë plotësisht. Sidoqoftë, ndonjëherë mund të jeni mjaft të prekshëm, të ndjeshëm dhe të pushtuar nga pasiguritë.

Emocionalisht, nëse jeni beqarë, kujtoni sot, një person të së shkuarës. Mos u devijoni nga kujtimet dhe nostalgjia, në lëvizje të gabuara. Nëse tashmë keni një lidhje, dita e sotme ju jep mundësinë të korrigjoni gabimet e vjetra dhe të normalizoni komunikimin me partnerin, nëse në ditët e mëparshme, ai ishte i tronditur.

Në fushën e punës ndoshta jeni pak të stresuar, por kjo nuk ju pengon të përballoni në mënyrë perfekte detyrimet! Financat e shtëpisë mund t’ju rëndojnë sot!