Sunny Hill Festival

Tre të vdekur dhe 978 raste të reja me COVID-19

Tre persona kanë humbur betejën me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Nga 2.546 testime, 978 kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

Gjatë kësaj periudhe, janë shëruar 1.083 persona.

Numri i rasteve aktive është 9.300.