Klopp pas eliminimit: Real Madridi ishte skuadër më e mirë, meritoi kualifikimin

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp e ka pranuar se ata nuk ishin mjaftueshëm të mirë pas humbjes nga Real Madridi në ndeshjen e dytë të 1/8-tës në Ligën e Kampionëve.

Humbja 1-0 e mbrëmjes së mërkurë e sheh Liverpoolin të eliminuar me një rezultat përfundimtar 6-2 nga dy ndeshjet me Real Madridin.

Kjo humbje dhe eliminimi nga Liga e Kampionëve ka lënë shije të hidhur te Reds, e në veçanti te trajneri Klopp.

“Të humbasësh 5-2 nuk është një rezultat i shkëlqyeshëm nëse dëshiron të kalosh. Duhet të kesh një paraqitje të veçantë dhe ne nuk mund ta bënim këtë  sonte (e mërkurë)”, ka thënë fillimisht Klopp pas ndeshjes.

“Real Madridi pati shanset më të mira, Alisson bëri dy pritje fantastike. Ekipi i duhur kaloi, ne duhet ta pranojmë këtë. Fazat e eliminimit janë të tilla. Nuk është ajo që donim, por ajo që morëm”.

“Ju duhen momente në një ndeshje si kjo, nëse shënonim në pjesën e parë mund të na jepte një shkëndijë, por kjo është hipotetike. Ata ishin skuadra më e mirë në tre pjesë të këtij shorti barazimi dhe kështu kaloi”.

“Nëse barazonim në shtëpi dhe luajmë si sonte, ndoshta do të eliminoheshim gjithashtu. Nuk mund të vijmë këtu dhe të shpresojmë se do të marrim diçka. Jemi përgatitur për një paraqitje speciale sonte, por nuk ndodhi”.

“Askush nuk mendon ‘si mund të kalonte Liverpooli’ dhe kjo është ndoshta shenja më e mirë që skuadra e duhur kaloi dhe kështu është në fazën eliminatore”, përfundoi trajneri i Reds.