Sunny Hill Festival

Një i vdekur dhe 780 raste të reja me COVID-19

Një person ka vdekur si pasojë e infetimit me COVID-19 të enjten në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se janë regjistruar 780 raste pozitive në 24 orët e fundit.

1562 persona janë shëruar.

Raste aktive me koronavirus janë 7221.