Haradinaj i kthen përgjigje Krasniqit: AAK nuk lëvizë nga qëndrimi, Qeveria të dorëhiqet ose shkarkohet

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj i është përgjigjur letrës së kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqit, i…

Opozita sërish bën thirrje për dorëheqjen e kryeministrit dhe shpalljen e zgjedhjeve të reja

Partitë opozitare PDK, LDK e AAK kanë ripërsëritur kërkesën e tyre që vendi të shkoj në…

Debati për zgjedhjet eventuale mbulon dështimet qeveritare në veçanti dështimin në Këshillin e Evropës

Shkruan: Safet Gërxhaliu Fuqia e një shteti varet shumë nga partneriteti strategjik që ka me aleatët…

Kurti e Sveçla takojnë komandantin e KFOR-it, flasin për situatën e sigurisë

Kryeministri Albin Kurti, bashkë me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, u takuan me komandantin…

LDK-ja për letrën e Krasniqit: Ia kemi kthyer përgjigjen ideatorit Albin Kurti

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka reaguar pas njoftimit të kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës…

Krasniqi letër Kurtit, Abdixhikut e Haradinajt, i fton për shpërndarje të Kuvendit deri më 29 maj

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka njoftuar se të enjten u ka…

Tahiri: 30 maji është dita e fundit për shpërndarjen e Kuvendit

Kryetari i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, ka përsëritur kërkesën për shpërndarje të Kuvendit dhe…

Shtyhet debati në Kuvend për Qeverinë Kurti

Kuvendi i Kosovës ka dështuar që të zhvillojë seancën për të diskutuar qeverisjen e kryeministrit të…

Kurti: Përurimi i objektit të ri të ambasadës në SHBA, dëshmi e fortë për aleancën tonë

Gjatë ditës së djeshme, është bërë përurimi i objektit të ri të Ambasadës së Kosovës në…

AAK-ja me rezolutë kërkon dorëheqjen e Kurtit dhe shpërndarjen e Kuvendit

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë plenare në të cilën do të diskutohet për…