Këta janë 11 deputetët që priten të largohen nga Vetëvendosje?

Pas largimit të deputetes së Doarsa Kica-Xhelilit nga Grupi Parlamentar i VV-së në LDK, largime të…

Feraj me gjuhë të rëndë: Ramushi nuk po tregon pse Serbia nuk e ka vrarë atë por vëllezërit e tij në luftë

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Hysamedin Feraj edhe njëherë ka shkruar në Facebook në mbrojtje të shefit…

Kurti fiton 98% të votave, edhe një mandat në krye të Vetëvendosjes

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka marrë edhe një mandat në krye të kësaj partie.…

Kurti: Masakra e Abrisë, është më çnjerëzorja dhe më e tmerrshmja që Serbia ka kryer

Kryeministri Albin Kurti, ka kujtuar 24 vjetorin e masakrasës në fshatin Abri e Epërme të Drenasit,…

SBASHK-u: Kryeministri dhe Qeveria me deklarime, po angazhohen që greva të vazhdojë

Kryetarët e Këshillave Greviste komunale, të universiteteve dhe ata të shoqatave sindikale të Federatës së shërbyesve civilë…

Jasharaj-Kurtit: Deklaratat tuaja janë bërë bajate, presim ftesë por jo takime për t’u tallur

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jasharaj, i ka konsideruar “deklarata…

Krasniqi i reagon Kurtit për sindikalistët: Mentalitet diktatorial fëmijët të vuajnë që ti të quhesh ‘‘i pathyeshëm’’

Kreu i PDK-së, Memli Krasniqi, i është përgjigjur etiketimeve të sotme të kryeministrit Albin Kurti për…

Kurti me fjalë të ashpëra kundër drejtuesve të grevës, i quan sindikalistë të PAN-it

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot ka votuar për zgjedhjet e brendshme të VV-së. Ai është…

Një vit e gjysmë me Qeverinë Kurti 2, kryeministri liston të arriturat

Qeveria Kurti 2 ka mbushur 1 vit e gjysmë të qeverisjes. Me këtë rast, kryeministri Albin…

55.5% e qytetarëve mendojnë se sindikata është përgjegjëse për grevën

Sindikatën e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e kanë bërë përgjegjëse për grevën 55.5 për…