29 raste të reja me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të enjten se nga 280 testime, 29 qytetarë kanë rezultuar pozitivë në COVID-19.

Sot janë shëruar 15 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.312, tha MSH-ja duke shtuar se në total numri i rasteve aktive është 168..

Në 24 orët janë dhënë 37 doza të vaksinës kundër COVID-19

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.830.280 doza të vaksinës. Deri më sot 823.629 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 103.098 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.