Sunny Hill Festival

Dy të vdekur dhe 175 raste të reja me COVID-19

Dy persona kanë vdekur të martën si pasojë e COVID-19, njoftoi Ministria e Shëndetësisë, derisa nga 467 testime të kryera, 175 rezultuan pozitive.

Sipas MSH-së, në 24 orët e fundit janë shëruar 105 pacientë.

Numri i rasteve aktive është 2.184, e shkalla e rasteve pozitive 37.43 për qind.