Qeveria publikon çmimoren e re për derivate, këto janë vlerat për sot

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve të…

Kurti: S’do lejojmë ‘Serbi të dytë’ në Kosovë, si në Bosnje – Asociacioni është i papranueshëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u zotua se s’do lejojë një ‘Serbi të dytë’ në Kosovë…

Kurti – Lajçak: Qeveria është e angazhuar për dialog parimor, si dhe zbatimin e udhërrëfyesit të energjisë

Kryeministri Albin Kurti priti në takim emisarin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak. Siç…

Trusti ka marrë tatëpjetën, kontribuesëve po u ‘avullohen’ kursimet pensionale

Trusti ka marrë tatëpjetën. Vlera e aksioneve të Trustit aktualisht ka rënë në 1.603309 €, përderisa…

Sa po harxhon Kurti dhe eskorta e tij me xhipa të zi: Rrjedhin faturat

Në ditën kur shteti bëri publik çmimin tavan për derivatet, duke mos lejuar që pronarët e…

AKB: Vendimi i Qeverisë për derivate të naftës Antikushtetues

AKB-ja e vlerëson vendim e Qeverisë së Kosovës antikushtetues icili përmes Udhëzimit Administrativ (QRK) NR.03/2022 për…

Këto janë çmimet maksimale të lejuara për derivate, Ministria publikon vendimin

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), ka publikuar çmimet e produkteve të naftës. Përmes një…

Lajcak sot në Kosovë

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian (EUSR) për Dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit…

Naftëtarët mblidhen të martën, diskutojnë për udhëzimin e Qeverisën për çmimet e naftës

Naftëtarët pritet të mbajnë mbledhje këtë të martë, për të shqyrtuar Udhëzimin Administrativ të publikuar një…

Eksluzive: Qeveria u ndanë shtesa edhe studentëve që marrin paga mujore mbi 1000 euro

Qeveria e Kosovës të premten ka ekzekutuar pagesat e shtesës prej 100 euro për studentët. Por,…