Sunny Hill Festival

Horoskopi 26 gusht 2022

Dashi

Sot mik Dashi, bëhu gati për gëzim, shkëlqim dhe kreativitet.  Keni një prirje të gëzuar dhe lozonjare dhe shumë argëtuese, gjë që ju bën të kërkuar në shoqëri. Ditë e përshtatshme për dalje, argëtim, kohë të mira, kontakte dhe kënaqësi të të gjitha llojeve.

Nëse jeni të fejuar, ju mjafton romanca, seksualiteti, si dhe shumë surpriza nga partneri.  Së bashku, ju mund të arrini çdo qëllim romantik që ka të bëjë me marrëdhënien tuaj.  Nëse jeni beqarë, ju pëlqen flirtimi, rrëfimet, pushtimet, admiruesit dhe komplimentet.

Shmangni shpenzimet e panevojshme, sepse mund të pendoheni më vonë. Në punë arrini gjëra mjaft të mëdha dhe bini në sy.

Demi

Miku Demi, është koha për t’u përmirësuar dhe mbi të gjitha për të zbutur marrëdhëniet tuaja problematike familjare, me një bisedë shpirtmirë. Ju do të jeni në gjendje të përballeni në mënyrë efektive me zhvillimet në fushën e shtëpisë dhe familjes. Tani jeni më intuitiv dhe me instinktin tuaj të zgjeruar, arrini të lexoni synimet e bashkëbiseduesve tuaj.

Nëse jeni të fejuar me siguri po e zhgënjeni tjetrin me humorin dhe ankimet tuaja, kështu që përmbahuni.  Nëse jeni beqar, përfitoni nga mundësia për t’u rilidhur sot.  Një dashuri e vjetër kthehet në jetën tuaj.

Në punë do keni shumë suksese dhe mundësi për avancim. Në planin financiar do ketë disa shpenzime të pritshme familjare.

Binjakët

Sot të dashur Binjakë, do të zbuloni se shpreheni më mirë përmes fjalës së shkruar dhe do të arrini qëllimet dhe objektivat përmes shkëmbimit të mesazheve.  Përveç kësaj, mjedisi social, vëllezërit e motrat, të afërmit dhe fqinjët e largët, do të luajnë një rol të rëndësishëm në jetën tuaj të përditshme, sot.

Nëse jeni beqarë, sot mund të keni një njohje të re, me një person, i cili do ju tërheqë interesin dhe do dëshironi të angazhoheni plotësisht me të. Nëse jeni të fejuar edhe nëse ka disa mosmarrëveshje në marrëdhënien tuaj, patjetër do të gjeni zgjidhje me partnerin.

Në karrierën tuaj, ju duhet të përpiqeni më shumë nëse doni të keni sukses. Në planin financiar duhet të jeni të përgatitur për disa ndryshime financiare, pozitive ose negative.

Gaforrja

Shoku Gaforre, sot ju vendosni të gjeni zgjidhje praktike dhe të rëndësishme për problemet që ju shqetësojnë prej kohësh. Ju fokusoheni në arritjet dhe vlerat tuaja dhe punoni tërësisht për t’i ruajtur ato. Mundësitë për t’i mbrojtur ata do të jenë të pafundme dhe mund të vijnë nga disa rrethana të reja që do të krijohen.

Nëse jeni beqarë, më në fund keni një përgjigje, nga një person që është interesuar prej kohësh për ju dhe tani do të bëjë një qasje. Nëse jeni të fejuar, do të siguroheni për besueshmërinë e gjysmës tjetër, por përveç kësaj do të shijoni momente sensuale së bashku.

Në karrierën tuaj do të ndjeni kënaqësi dhe siguri. Përmirësimi juaj financiar është i sigurt sot.

Luani

I dashur Luan, sot me Hënën në shenjën tuaj, do të forconi ndjeshëm vetëbesimin tuaj dhe përveç kësaj, do të keni kapacitetin e nevojshëm dhe disponimin e duhur për të bërë fillime të reja dhe për të arritur qëllimet. Thjesht përpiquni të shmangni shpërthimet dhe ankimet e kota për shkak të prirjes suaj për të qenë tepër posesiv.

Nëse jeni të fejuar, duhet t’i kushtoni vëmendje nevojave dhe dëshirave të partnerit tjetër, në mënyrë që të shmangen keqkuptimet dhe zënkat. Nëse jeni beqar, ju rifitoni besimin, me pushtime, flirte dhe fansa.

Në fushën e karrierës, ju jeni veçanërisht efektiv në çdo përpjekje dhe synim. Në planin financiar do ketë disa humbje dhe do jeni të stresuar.

Virgjëresha

E dashur Virgjëreshë, sot jeni padyshim më intuitiv, por në të njëjtën kohë, keni nevojë të lini veten në momentet e vetmisë, për të rindërtuar marrëdhëniet dhe forcën. Përpiquni, edhe sot, të qëndroni në prapavijë dhe do të zbuloni se nëse izoloheni, do të gjeni zgjidhjet që dëshironi.

Nëse jeni të fejuar, shmangni diskutimet intensive dhe përfundimtare me gjysmën tjetër, sepse me siguri do të zhgënjeheni me rezultatin. Nëse jeni beqarë, mund të ketë një zhvillim të rëndësishëm, me një dashuri të paplotësuar.

Në karrierë do të vijnë disa vështirësi, ndaj sigurohuni që të jeni plotësisht të fokusuar.  Në planin financiar do keni vetëm zhvillime të këndshme.

Peshorja

I dashur Zyge, ka ardhur koha e duhur që të shoqëroheni, të merreni me miqësitë tuaja dhe të vlerësoni ndërveprimet tuaja sociale dhe çdo njohje të re.  

Nëse jeni beqarë, do bëni një njohje të re, përmes ambientit tuaj miqësor. Nëse jeni të fejuar kapërceni një problem në marrëdhënien tuaj, pasi i gjeni zgjidhjet me partnerin tuaj, përmes bisedës.

Në punë arrini të keni sukses, përmes bashkëpunimeve dhe përmirësimit të marrëdhënieve me bashkëmoshatarët. Në planin financiar do ketë favore dhe përmirësime të papritura.

Akrepi

Miku Akrep, sot do të mund të vlerësosh dhe të përcaktosh qëndrimin tënd në jetën shoqërore të deritanishme dhe të përmirësosh shumë në situata të caktuara, në mënyrë që të hedhësh hapa të rëndësishëm përpara dhe të fitosh respektin dhe admirimin e të tjerëve, duke përmirësuar imazhin tënd shoqëror.

Nëse jeni të fejuar sot mund të ndjeni se partneri juaj është e ftohtë dhe e larguar nga ju, por mos u shqetësoni, pasi qëndrimi i tij është i përkohshëm. Nëse jeni beqarë do ketë zhvillime mes jush dhe personit që ju intereson nga puna.

Sot, ju jeni fituesi i fundit profesional. Në planin financiar do të ketë edhe shumë favore për shkak të menaxhimit të duhur të parave.

Shigjetari

I dashur Shigjetar, sot i jepni fund rutinës dhe mërzisë.  Keni mundësinë, por edhe disponimin e nevojshëm për të përvetësuar eksperienca të reja, për të zgjeruar horizontet tuaja dhe për të kaluar sa më mirë, përmes kontakteve dhe ndërveprimeve. Do të jeni në gjendje të nisni plane ambicioze dhe të arrini qëllime të mëdha.

Nëse jeni beqarë dhe dëshironi diçka të re në jetën tuaj, ka shanse për një njohje të re sot.  Nëse jeni të fejuar shijoni përvoja të reja me partnerin tuaj, të cilat do të rinovojnë marrëdhënien tuaj.

Profesionalisht, ju i arrini shumë nga qëllimet tuaja me shumë lehtësi. Në sektorin financiar gjithçka do të jetë mirë, përderisa nuk do të silleni në mënyrë të papjekur dhe mendjelehtë.

Bricjapi

Zbulimet sot funksionojnë në favorin tuaj dhe maskat bien.  Ju jeni plotësisht të vetëdijshëm për qëllimet dhe motivet e fshehura të atyre që ju rrethojnë dhe kështu, ju e dini se si t’i trajtoni marrëdhëniet tuaja.

Nëse jeni beqarë, e joshni lehtësisht personin që ju intereson prej kohësh. Nëse jeni të fejuar, thuaji po momenteve të zjarrta të dashurisë me tjetrin, por një jo të madhe për grindjet për xhelozinë e kotë.

Do të ketë zhvillime të rëndësishme dhe pozitive në çështjet financiare dhe profesionale, kryesisht për shkak të ndihmës së të tjerëve.

Ujori

Sot, ju po merreni me fushën e marrëdhënieve tuaja ndërpersonale.  Kështu do të arrini të arrini barazi, normalizim, drejtësi, përmirësim dhe ekuilibër në kontaktet dhe ndërveprimet tuaja. Për më tepër, sot është dita e duhur që ju të kontaktoni sërish një person që më parë e keni keqkuptuar dhe ta gjeni.

Nëse jeni të fejuar, përmirësoni në maksimum marrëdhënien me partnerin tjetër dhe afroheni emocionalisht, duke shijuar momente shoqëruese. Nëse jeni beqarë, sot do keni një mundësi të shkëlqyer për një njohje të re simpatike.

Në karrierën tuaj, ju më në fund përmirësoni marrëdhëniet me partnerët dhe kolegët. Në planin financiar shmangni vendimet dhe marrëveshjet e mëdha sot.

Peshqit

Mik Peshq, ka ardhur koha që ju të kuptoni se detajet janë shumë të rëndësishme për mbarëvajtjen e përditshmërisë suaj. Sot është një ditë e mirë për të filluar një dietë të duhur, për të hequr zakonet e këqija, për të bërë analiza mjekësore, për t’u marrë me çështje praktike, për të filluar vitaminat ose për të bërë ndryshime pozitive në pamjen tuaj.

Nëse jeni të fejuar arrini të përmirësoni marrëdhënien apo martesën tuaj sot dhe kënaqeni gjysmën tjetër. Nëse jeni beqar, kolegu apo partneri që ju intereson më në fund po jua kthen ndjenjat.

Do të jepni maksimumin sot në punë dhe në sektorin financiar dhe sigurisht, do të arrini rezultatet që dëshironi!