Një i vdekur dhe 582 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se të hënën ka vdekur një person nga COVID-19, ndërsa nga 1.233 testime, 582 të tjerë kanë rezultuar pozitivë.

Sipas MSH-së, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 635 pacientë.

19. 

Numri i rasteve aktive me COVID-19 është 9.240.