Një i vdekur dhe 303 raste të reja me COVID-19

Një person ka humbur jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit, sipas Ministrisë së Shëndetësisë.

Gjatë këtyre orëve janë regjistruar edhe 303 raste të reja teksa janë shëruar 858 pacientë, njofton Gazeta Stop.

Numri i rasteve aktive me koronavirus është 4,030 raste.